טיול יקבים בדרום אפריקה
feature image

טיול יקבים בדרום אפריקה

יין - מה לא אמרו עליו כבר. אני אישית חושבת שזה האלכוהול הכי אצילי, הכי סטייל, יש בו מן עדינות כזו מצד אחד וחספוס מהצד השני. כל אחד יכול למצוא את היין הזה שמתאים בדיוק בשבילו-לבן, אדום, ורוד, חמצמץ, מתוק, עפיץ לא עפיץ.

 

אז מה היין שלי אתם שואלים? זה כבר תלוי במצב הרוח..


בתור חובבת יין גדולה ובתור חובבת דרום אפריקה מהוללת, חשבתי שלשלב בין שתי האהבות הללו יכול להיות רעיון די אדיר בסה"כ.
התקשרתי לחברה שלי שגרה בג'פריס ביי והודעתי לה שאני מגיעה לכמה ימים, שתארגן לנו רכב ועדיף גם עוד חבר שינהג בשבילנו כשאנחנו שותות (די חשוב בגדול).


דרום אפריקה ידועה ביין המשובח שלה ולא פחות חשוב - במחירים הזולים שלו. בכל רחבי המדינה פזורים להם יקבים מגוונים החל מיקבי בוטיק ועד ליקבים מסחריים ענקיים. לא משנה היכן – כל עוד אתם בדרום אפריקה אני ממש ממליצה להקדיש לפחות יום אחד לטיול יקבים שכזה.


אנחנו התחלנו את נסיעתנו מג'פריס ביי, שנמצאת במרחק של כ-50 דקות מפורט אליזבת'.
היקב הראשון אליו הגענו נקרא 'REDFORD'יקב קלאסי ויפה, שנמצא כמו רוב היקבים כחלק מחווה. ליד היקב יש מרחבים ירוקים מטורפים ואגם מהמם – אחד המקומות הפסטורליים שישבנו בהם. הזמנו תפריט טעימות של 4 יינות במחיר מצחיק של 130 ראנד שזה משהו כמו 40 שקלים. התאהבנו שם ברוזה - טעים בטירוף.


כשיצאנו ליעד הבא שלנו כבר היינו די רעבות, אז חיפשנו מקום שידוע בארוחות צהריים טובות לצד היין, ומה אני אומר לכם... בחרנו נכון!


BRAMON'' הוא יקב מדהים. המסעדה והטעימות שלו יושבים ממש בתוך הגפנים עצמם - ככה סופגים לא רק את היין, אלא גם את האווירה המדהימה של ייצור היין. ארוחות הצהריים המושלמות שלהם ידועות בסביבה וכוללות תפריט טעימות של יין. תענוג לחיך ופינוק גדול לבטן. לאחר הארוחה הסתובבנו קצת בין הגפנים וישבנו לשתות כוס יין נוספת בטבע, רחוק מכל הבלגן והרעש שאנחנו מכירים מהיומיום.


לפני שחזרנו הביתה עייפות, מעט שתויות, אבל ממש מרוצות – הלכנו ליקב האחרון שלנו. בכלל לא תכננו להיכנס אליו, רצינו ללכת ליקב טיפה יותר מוכר שנמצא במרחק לא גדול משם, אבל כנראה טעינו באחת הפניות. איזו טעות נהדרת זו הייתה. 'KAY & MONTY' הוא יקב בוטיק מדהים שמשתרע על פני 5 דונם בסה"כ וממוקם בתוך חווה משפחתית עם נוף עוצר נשימה.


ובכלל המסלול הזה של היקבים - בכל דרום אפריקה - מקושט בנופים עוצרי נשימה, שכאילו נמצאים שם בכדי להעצים את החוויה של טעימת יין. פשוט אין תפאורה טובה מזו.


את הדרך חזרה לג'פריס ביי עשינו בשירה קולנית של שירי להקות בנים מפעם ובעיקר עם שמחה גדולה בלב, כי זה מה שיין עושה לך, רק טוב בגדול.

 

אז לצלילי הבקסטריט בויז אני נפרדת מכם מעט שתויה ובעיקר שמחה בטירוף.

 

 ועד לפעם הבאה... לחיים!

 

contact instagram