פריז
feature image

המלצת הרופא - פריז פעם בשנה

אתם וודאי תוהים לאיזה רופא אני הולכת שהמליץ לי על פריז פעם בשנה כטיפול... ובכן, אין באמת כזה, אבל אני מנסה להאמין שזה מה שהוא היה ממליץ, כי האמת זה מחיה נפשות, ומעיר לבבות. מניסיון.

בפריז אף פעם לא נגמר מה לעשות, גם אם בקרתם עשר פעמים באייפל, הפעם האחת עשרה תהיה לא פחות מיוחדת. תמיד אפשר לראות אותו מזווית אחרת, בשעה אחרת, עם תאורה שונה ומזג אוויר שונה.

 

אני למשל, ראיתי הפעם את מגדל האייפל בלילה, עם האורות שעוטפים אותו ועם המופע המיוחד שהוא עושה כל שעה עגולה מהרגע שמדליקים אותו. הגענו בצהריים המאוחרים, כשעדיין אור אבל אנחנו עומדים לפני שקיעה והעם החלטנו לקחת שיט בנהר הסיין, שיוצא ממש ממרגלות האייפל. עלות הכרטיס היא 14 יורו והשיט נמשך שעה. הוא עושה סיבוב בכל פריז ואפשר לראות את האתרים המיוחדים מהמים - מקסים ומדהים. במיוחד החלק בשקיעה, מספיקים לראות את העיר גם ביום וגם בחושך, באמת שקסום.

 

וכך אחרי השיט ירדנו לנו למדשאות הענקיות למרגלות האייפל ופשוט שכבנו שם על הגב והתפעלנו מהאורות המנצנצים ומהפלא שהמגדל הזה משרה עליך בחושך. זוגות אוהבים, חברים טובים, ילדים ומבוגרים, כולם כאחד מוקסמים ומהופנטים למשחק האורות הנפלא הזה.

 

היום שלמחרת היה מושלם לא פחות - סופסוף ראיתי את ה"נוטר דאם"! כנסייה יפהפייה עם היסטוריה מפוארת מאחוריה. מיצג ארכיטקטוני שחובה להגיע אליו. כן זה תיירותי ממש, אבל אין ברירה, צריך לעשות מה שצריך לעשות... ופתאום הבנתי שיש עוד כל כך הרבה שטרם ראיתי, כל כך הרבה אתרים ומקומות שלא ביקרתי בהם, מה שהביא אותי למסקנה החד משמעית שאני צריכה עוד זמן בפריז.

 

אבל מה שנותר לי כרגע זה ממש כמה שעות אחרונות לפני שאני עולה שוב על מטוס וחוזרת הביתה, אז ניסינו לנצל כמה שיותר את הזמן הקצוב שלנו בעיר המופלאה הזו. ב- Museum of Decorative Arts יש כל כמה חודשים תצוגה מפוארת אחרת, תערוכה מהפנטת. הפעם זכינו להיות שם כשהציגו את התערוכה של דיור. גם אם אתם לא חובבי אופנה מושבעים, לא תוכלו להסיר את עיניכם מהיופי ששורר שם. כל הדגמים הכי מפורסמים מהמעצבים הכי גדולים שעמדו בראש בית האופנה הזה. באמת מקסים ומעניין. הנאה מובטחת.

 

וכך, ברגעים האחרונים של השהייה שלנו, הספקנו לחזור למלון, לעלות על מדים ולעשות דרכינו לשדה התעופה. סופרת בדיוק עוד שנה פחות יומיים עד הפעם הבאה שאני אהיה חייבת לבקר בעיר הזו שוב. לפחות...

 

לקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב בצרפת >>

 

 

contact instagram