ניו יורק לפני הכריסמס
feature image

ניו יורק לפני הכריסמס

אז איך יודעים שהגיע הכריסמס לניו יורק?
גם אם לא תדעו מה התאריך המדויק וגם אם לא תדעו מתי בדיוק הוא אמור להגיע, יש כמה סימנים שפשוט לא תוכלו לפספס!


כל העיר נצבעת באורות צבעוניים, העצים נעטפים בנורות מנצנצות, פסלים ומיצגים הקשורים לכריסמס צצים בכל צומת שנייה בעיר, השלג מתחיל כבר לרדת ובחנויות מתנגנים להם שירי החג המפורסמים, כך שגם אם אתם חוגגים את החג וגם אם לא, אתם לא תפספסו אותו.

 

אבל יש כמה דברים שאסור לפספס, כמה מהסמלים של העיר שמסמנים את בוא החג:

 

את העץ המפורסם במרכז רוקפלר כבר ראיתם?
בכל שנה במרכזו של רוקפלר סנטר, מעמידים את העץ הכי גדול בעיר.
זה כבר ממש הפך לעניין גדול בכל שנה כשכל התושבים והתיירים מגיעים למאורע המרכזי של תחילת החג - ההדלקה החגיגית של העץ הזה.

 

undefined

 

 

אם תסתכלו מהשדרה החמישית לכיוון העץ, יקבלו אתכם פסלי מלאכים מוארים שיראו לכם את הדרך לעץ המיוחד הזה.

 

מאחורי העץ ישנו משטח החלקה על הקרח מהמם שמכניס לתוכו ילדים ומבוגרים כאחד לאווירת חג מתוקה. השכרת מחלקיים וכניסה למשטח עולה כ- 23 דולר לאדם.

 

לא רחוק משם או בעצם ממש ממול, בשדרה החמישית, ישנו הכולבו המפורסם saks fifth avenue שלקח את כל עניין החגיגות צעד אחד קדימה למפגן מטורף של אורות וחלונות ראווה מקוריים ומהפנטים המושכים אליהם תיירים מכל העולם.

בכל שנה הכלבו משנה את חלונות הראווה שלו לנושא אחר באווירת כריסמס קסומה. השנה, בחרו לעצב אותם בהשראת האגדה 'שלגיה': חלונות עם בובות נעות שמספרות את הסיפור ועיצובים של מעצבי אופנה מפורסמים בהשראת הסיפור. פשוט קסם.
ואם זה לא מספיק, על הקיר החיצוני של הכלבו, הפונה לרחוב, התקינו מופע אורות מהמם שמופעל בכל שעה עגולה מרגע שהחושך יורד. אי אפשר להסביר במילים, פשוט צריך לראות!

הדבר הכי מיוחד בעיניי הוא דווקא שכונה אחת בברוקלין, שחרטה על דגלה לקשט את כל בתי השכונה בכל חג באורות צבעוניים מסורתיים שלא רואים בשום מקום אחר. השכונה נקראת Dyker heights - מרחק כשעה נסיעה ממרכז העיר.
פשוט שכונה שלמה שכל הבתים בה מקושטים בצורה הכי מושקעת ומיוחדת שיש. מופע אורות של ממש. לגמרי שווה את הנסיעה מחוץ לעיר.

undefined


ובכן, את הקסם של החג אפשר להרגיש בניו יורק בערך בכל דבר - במשקאות חדשים שצצים בבתי הקפה השונים עם טעמי החג, מקהלות שמזמרות את מזמורי החג ככה סתם ברחוב ואפילו הסאבוויי לובש צבעי חג...

אין ספק שזה זמן קסום להיות בו במנהטן. ואולי, אם יהיה לכם מספיק מזל ירד עליכם שלג לבן ורך שיוסיף לאווירה הזאת עוד קצת טאץ' של אגדה.

contact instagram