לונדון חלק 1
feature image

אמנם לונדון לא ממש חיכתה לי במשך יותר משלושים שנה שלא הייתי בה, אבל כשכבר הגעתי לשם, בואו רק נאמר שהיא ידעה להסביר לי פנים ולקבל אותי בברכה.


את הפעם הראשונה בלונדון אף אחד לא שוכח. זו מן עיר כזאת עם נוכחות. לא חושבת שהיא בשביל כל אחד ולא כולם מתחברים אליה ברגע הראשון, אבל כשמכירים ויודעים לאן ללכת, איפה לטייל וממה להימנע, מגלים את אחת הערים המשובחות ביותר באירופה.


למזלי חברה מן העבר גרה בלונדון. היא לקחה אותי לטיול שכלל אתרי תיירות - אבל מהזן הטוב.


התחלנו בבורו מרקט. שוק אוכל מדהים, מלא בצבעים, ריחות ואנשים מגניבים. טיילנו בין הדוכנים, לגמנו קצת יין מתובל, נשנשנו קצת מכל דבר ובעיקר הסתובבנו כמהופנטות מהאנשים והאווירה המשכרת.
כחובבת שווקים (בעיקר כאלה של אוכל) אני חייבת לציין שזה היה אחד מהשווקים המעניינים ומלאי הצבע שביקרתי בהם.


משם, איך לא, הייתי חייבת לראות את גשר לונדון. זה בהחלט ביקור חובה. תיירותי או לא תיירותי, יש בכל עיר אטרקציה אחת שפשוט חייבים להגיע אליה, הסמל של העיר, הדבר האחד הזה שייחודי רק לה. אז בלונדון זהו בלי ספק אותו גשר מפורסם. והאמת, שהוא לא אכזב בכלל... אז צעדנו, עלינו עליו, התרחקנו קצת כדי להצטלם כשהוא ברקע וסימנו וי שלא היינו מסתדרים בלעדיו...


אז כבר סיפרתי שיש לי שם חברה טובה, ובכן היא חובבת אמנות ובשל כך הרגישה צורך עמוק לקחת אותי לחוויית תרבות קטנה וסחפה אותי בהתלהבות למוזיאון האמנות - Tate Modern.

פרט לתערוכות החינמיות שמוצגות שם בדרך כלל, מוצגת בכל פעם תערוכה מתחלפת מדהימה. אנחנו זכינו בתערוכה של מודליאני. הכניסה לתערוכה המתחלפת כרוכה בעלות של 17 פאונד בערך. לגמרי שווה את זה. אבל אם פחות מתחשק לכם להוציא כסף על תערוכה, התערוכות החינמיות שוות לא פחות.


את היום סגרנו בטיול רגלי בשכונת סאות' בנק באיזור גשר ווטרלו, על הנהר. בילינו שם ממש עד השקיעה ואז ישבו לאכול ב-'Las Iguanas' – מסעדה מקסיקנית באווירה צעירה עם אוכל מצוין ומחירים באמת סבירים.


אז היום הראשון שלי בלונדון בהחלט היה משהו לכתוב עליו הביתה וזה עוד לפני שפגשתי את משפחת המלוכה... טוב, לא באמת פגשתי. אבל הייתי במרחק נגיעה מהארמון של המלכה ושל הנסיכים - הרגשתי בפרק של "הכתר", אבל על זה כבר בפוסט הבא.


עד אז - !Farewell, my dears

contact instagram