קוסטה ריקה - חלק ב'
feature image

קוסטה ריקה - חלק ב'

כשמגיעים לסנטה תרזה, גם אין בך שום חלק בגוף שרוצה לעלות על גלשן, עולה בך דחף עז לנסות. שימחת החיים הזאת שמרוחה שם על הפרצופים של כל מי שדורך במקום פשוט מדבקת וחייבים לבדוק על מה כל המהומה. מעולם לא הייתי במקום שבו כולם פשוט חיים את הרגע, חיים את הטוב שיש לעולם להציע בלי להתעסק במסביב. פשוט מקדשים את החיים בפשטות ובחיבור אמיתי, לטבע ובעיקר אחד לשני.

 

אחרי כל ההקדמה הזאת לא השתכנעתם לקחת גלשן ולהיכנס למים?!

בסנטה תרזה גלשנו בשני חופים עיקריים, האחד למתחילים כדי שהבנות ייקחו שיעורי גלישה והשני למתקדמים שבאו ליהנות מהים.

"הרמוסה" - חוף למתחילים, גלים עם שבירה יחסית נמוכה שבגדול נראה כמו תמונה פסטורלית מסרט. מקום אידיאלי להתחיל לגלוש בו. ואחרי שתצאו מסאשן גלישה מדהים תוכלו לשתות קוקוס מושלם ולאכול סביצ'ה מהאגדות שמוכר שם אחד המקומיים בבוטקה קטן.

"לאלורה" - ה-חוף בסנטה תרזה כל הרציניים גולשים שם, גם מי שלא גולש יכול לשכב שם על החול הלבן ולצפות בנוף הכי מדהים שיש. חשוב רק לזכור את עניין הגאות והשפל שמשתנים שם מידי חצי שעה. אני ממליצה להיכנס עם מדריך בפעמים הראשונות, בכדי שיכיר לכם קצת את הים.

טוב, למען האמת חוץ מגלישה יש עוד אינספור דברים לעשות באזור סנטה תרזה, מודה.

אחד הטיולים המאוד נפוצים ומפורסמים באזור, הוא טיול למונטה זומה. 

הגענו למונטה זומה עם הג'יפ כמובן, אין דרך אחרת להגיע או בכלל להתנייד באזור. גם לא עם רכב רגיל, חייבים ארבע על ארבע. הגענו לחניה קטנה נעלנו נעלי ספורט, לקחנו הרבה מים והתחלנו ללכת. ההליכה היא קלה ומתאימה לכל גיל. קחו בחשבון רק שאתם הולכים להירטב מאחר וחלק גדול מהמסלול הוא בתוך הנחל עצמו.

 

לאחר כרבע שעה הליכה בתוך מן ג'ונגל סבוך, עצים גבוהים שמסוככים ונחלים קטנטנים מגיעים לדבר האמיתי - המפל הגדול של מוטה זומה. 

מקום פשוט מקסים, מפל גדול שנשפך אל תוך בריכה גדולה עם מים צלולים ונעימים. המון חבורות יושבות על שפת האגם הזה ומנשנשות ארוחה קלה, אנשים קופצים מהסלעים הגבוהים מהמפל הישר לתוך הבריכה ומשתכשכים במים הבאמת כיפיים האלה.

אפשר להעביר שם בכיף אחה"צ שלם.

 

 למטיבי הלכת/לאוהבי האקסטרים מבניכם, יש גם אומגה ענקית שעוברת מעל כל הג'ונגל והמפל הזה. בעלות של משהו כמו 50 דולר תוכלו להיות חלק מהתענוג הזה.

 

וכמובן איך אפשר בלי המלצה על איזו ארוחה טובה ומפנקת?!

אז באחת מהפעמים שגלשתי הכרתי בחורה איטלקיה מהממת שפתחה שם מסעדה איטלקית אמיתית. כשאני אומרת אמיתית אני מתכוונת לזה. כל הטעמים הכי אותנטיים שאפשר, חומרי גלם איכותיים ובגדול המקום הכי טוב שאכלתי בו בסנטה תרזה. שווה לכם לנסות. לקסם הזה קוראים EL CHIVO Y LA GATA והוא נמצא ברחוב הראשי בכפר. בשמחה הייתי מוסרת מספר בית, רק שאין...

מקוסטה ריקה חזרתי בהרגשה אחת - משהו פשוט אומר לי שאני עוד אשוב לשם. זה לא מקום שיוצא מהלב בקלות רבה כל כך. נשאר רק אושר גדול, רוגע אינסופי ומלא תמונות שאני מסתכלת בהם בערך כל יום בכדי להיזכר בחוויה המטורפת הזאת.

אז עד הפעם הבאה קוסטה ריקה אמוריסיטה

פורה וידה.

 

contact instagram