סנטרל פארק
feature image

סנטרל פארק

'סתיו בניו יורק', לא סתם קראו לסרט בשם הזה, לא סתם כולם מכירים את הביטוי הזה. סתיו היא התקופה הכי יפה בניו יורק. מזג האוויר מעולה, לא חם מידי כמו בקיץ ועדיין לא קר מידי ושלג עדיין לא יורד בכבדות ומכסה את כל העיר. העצים מתכסים בצהוב ובכתום, העלים מתחילים לנשור ונראה כאילו מתאחדים עם האדמה.

 

רוצים לראות סתיו בניו יורק ברוב תפארתו? לכו לסנטרל פארק.

הסנטרל פארק הוא קסם בפני עצמו. דונמים על דונמים של טבע בתוך אחת מהערים הכי אורבניות בעולם. גוש ענק של ירוק בתוך עיר של בטון.

לא משנה לכמה זמן אתם מגיעים לניו יורק, אתם חייבים להקדיש לפחות שעתיים למקום הזה ולו רק להסתובב ולטייל ברגל.

 

אנשים קמים בבוקר מוקדם לפני העבודה ומגיעים לשם כדי לרוץ או סתם כדי לפתוח את הבוקר במקום טיפה מרענן יותר מהעיר.

הפינוק שלנו הוא לקחת בייגל וכוס קפה ולשבת בפארק מול האגם וליהנות שם מארוחת הבוקר שלנו.

האטרקציות בסנטרל פארק אינסופיות כמו השטח שלו. כמעט בכל אחת מהכניסות לפארק (ויש הרבה מהן) ישנן עמדות להשכרת אופניים. האמת היא שזו הדרך הכי טובה לראות כמה שיותר מהפארק במספר שעות מצומצם.

 

עוד דרך להתנייד בתוך הפארק, חוץ מללכת ברגל (שזוהי האופציה המועדפת עליי), היא כרכרה. כן, קראתם נכון, ממש כמו בסרטים המצוירים או בקומדיות הרומנטיות שמתרחשות בניו יורק. ממש כרכרות הרתומות לסוסים. זהו בילוי קצת יקר יותר מלהשכיר אופניים אבל חווייתי בצורה בלתי נשכחת.

 

בכניסה לפארק ובעמדות בתוך הפארק עצמו תמצאו פעילים אשר מחלקים מפות של הפארק לנוחות הציבור. קחו אחת כזו אתכם.

אומרים שהפארק הזה נבנה כדי שאנשים ילכו בו לאיבוד... ובאמת זה החלק הכי כייפי, פשוט ללכת ולגלות מקומות ממש יפים.

 

בפארק יש כמה אגמים, קטנים וגדולים. הדבר האהוב עליי הוא לקנות שם מזון לברווזים ולהאכיל אותם באגם. אם פחות מסתדר לכם עם ציפורים, אפשר גם להשכיר סירה ולשוט ברחבי האגם הגדול.

 

בכל פעם שאני בניו יורק אני הולכת לסנטרל פארק לפחות פעם אחת וכל פעם שאני שם אני מגלה מקום חדש. אגם חדש, תצפית חדשה על העיר, גן חיות חדש, מדשאה חדשה ובעיקר המון אנרגיות מחודשות להמשיך את היום.

contact instagram