כריסמס לבן בטורונטו
feature image

כריסמס לבן בטורונטו

כשקיבלתי את ה"סקדיואל" שלי וגיליתי שאני הולכת להיות בכריסמס בטוררונטו ממש התרגשתי(!) כי איזה מקום בעולם יכול להיות יותר לבן וכריסמסי מטורונטו, עם הכפור המקפיא הזה והשלג שיורד ללא הפסקה. לכאורה מושלם.
מה שלא לקחתי בחשבון הוא שבכריסמס הכל, אבל ה-כ-ל סגור!


החלל מערב החג ה-24.12 בצהריים המוקדמים ועד ה-26.12. הכול סגור: מסעדות, ברים, בתי קפה, חנויות. הכול.
אז מה בכל זאת עושים במקום כזה בכריסמס ואיך הופכים את השהייה בו לאחת הכיפיות שהיו? בואו ואספר לכם:


הגענו ב-24.12 בבוקר המוקדם וישר הלכנו לעשות שני דברים מאוד מאוד חשובים:
1. לקנות מלא אוכל, שתייה ויין כדי שיהיה לנו בחדר לכל מקרה שלא יהיה.
2. רצנו לשוק כריסמס בדיסטילרי דיסטריקט!


הדיסטילרי דיסטריקט הוא אזור של מבשלות ישנות שבמרוצת השנים נסגרו ונשארו רק המבנים הייחודיים שלהן. עם הזמן המקום התפתח לאחד מאזורי התרבות היפים והמבוקשים בטורונטו ובעולם בכלל.
המון גלריות אמנות, מסעדות מעולות וברים מגניבים מאוד. בלי קשר לכריסמס זהו אחד המקומות שיותר כיף להסתובב בהם בטורונטו, עם חיי לילה מעניינים ואוכל נהדר.
בכריסמס, הדיסטילרי דיסטריקס מתמלא בנורות צבעוניות ובעצי אשוח כשבמרכזו נפתח בכל שנה שוק הכריסמס המפורסם.


תושבים מכל טורונטו מגיעים בכדי לקנות עצי אשוח מסורתיים, קישוטים ונורות והכל באווירת חג קסומה. גם ביתנים של סיידר חם ונשנושים קטנים ומנחמים אפשר למצוא שם, וכל זה כשמסביב שלג צח המונח על המדרכות ולפעמים אפילו יורד על המבלים.

 undefined


בסביבות 15:00 השוק נסגר ואיתו כל שאר העסקים בטורנוטו. חזרנו למלון עייפים מהטיסה הישר למסיבת פיג'מות שערכנו לעצמנו באחד החדרים - אכלנו מהאוכל שקנינו קודם ונהנינו מיין אדום מפנק. מי אמר שצריך מסעדת יוקרה או בר אופנתי כדי שיהיה לנו סופר כיף?!
יום למחרת התעוררנו כמו בסרטים ליום כריסמס מושלג ולבן. ממש כמו באותם סרטים הוליוודיים, השלג נערם כל הלילה לכדי כמה סנטימטרים רציניים כאלה שממש צריך לפלס וכמובן שירדנו לשחק בשלג כאחרוני הילדים החוגגים.

 

משטח ההחלקה ליד בניין העירייה, שהוא אחד מהסמלים של העיר, היה פתוח כמובן. השכרנו מחלקיים ויצאנו לסיבוב על הקרח. אני לא אעמוד פה ואשקר, היה קפווווווווווא! להחליק על הקרח ב-13- מעלות... אתה בעצמך הופך להיות חלק ממשטח ההחלקה...

אחרי שמיצינו את התענוג הזה גילינו שהמתחם היחיד שבאמת פתוח בעיר הוא הקולנוע, אז הלכנו להתחמם בסרט טוב עם פופקורן ענק ושתיה שמספיקה לאדם לשבועיים.


אז בין החלקה על הקרח, מסיבת פיג'מות וכמה סרטים, הזמן חמק לו והחג נגמר. כלומר הכריסמס נגמר... אבל החג המשיך... איזה חג? בוקסינג דיי כמובן!


יום לאחר הכריסמס, בכל העולם כמעט, ישנו הבוקסינג דיי - הסיילים המטורפים של אחרי החג עם הנחות ענקיות, אפילו יותר מאלה שהיו לפני הכריסמס!
רצנו לאיטון סנטר, אחד הקניונים הענקיים בטורנוטו וחזרנו עם כל כך הרבה שקיות, שהפכו את האריזה להרבה יותר מאתגרת.


אז נכון, חשבנו שיהיה משעמם, אבל למדתי משהו אחד מכל הסיפור הזה - מכל לימון אפשר להכין לימונדה ומכל כפור ושלג אפשר להכין משטח החלקה על הקרח...


מרי כריסמס הו הו הו

 

undefined

contact instagram