בוסטון - חלק ב
feature image

אז במסגרת מסע ההתאהבות שלי בעיר הזאת, שלפני שהייתי בה לא כל כך טרחתי לרצות להגיע אליה, המשכנו לגלות את העיר ושוב גיליתי הפתעה. ממש במרכז העיר, בין רחוב הקניות המפנק לבין השוק המדהים, ככה בדרך לעוד חוויה, הבחנו במבנה מרהיב, עשוי רובו מזכוכית כשמתחתיו במקום רצפה היו מן פתחי אוורור שהוציאו אוויר חם ואדים נפלטו ממנו. האנדרטה המופלאה הזאת התגלתה כלא אחרת מאשר אנדרטה לזכר הנספים בשואה.

 

האנדרטה בנויה משישה מבנים ארוכים, כשהמעבר בין אחד לשני פתוח ומתחת לכל אחד פתח אוורור עם אדים שלידו חרוט שם של מחנה השמדה אחר. על המבנה עצמו העשוי זכוכית, חרוטים שמותיהם של הנספים במחנות הללו. כזו אנדרטה מושקעת וחשובה באמת שלא ראיתי. שווה ביקור ולו בשביל ההזדהות של העיר הזו עם העם היהודי. חשוב.

 

ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, נשנה נושא ונגיע למבנה אחר שלא רחוק משם, ה- Public Market. שוק מקסים ומקורה שמציע עושר ענק של מוצרי איכרים, פירות, ירקות, גבינות, דגים ועוד ועוד... פזורים שם גם דוכני אוכל חמודים עם נשנושים או שתיה לרכישה. כיף להסתובב ולטעום מהשפע.

 

אני רוצה לספר על מקום מיוחד נוסף ואחרון לפני שאגיע להמלצות החשובות באמת - אוכל ושופינג... והמקום הזה הוא Liberty Hotel. מה מיוחד במלון הזה אתם וודאי שואלים את עצמכם? ובכן, המלון הזה נמצא במבנה שהיה פעם כלא, כן, קראתם נכון – כלא!

 

בוודאי חשבתם שלקחו את המבנה, הרסו אותו ובנו מלון חדשני במקום, נכון? אז זהו, שלא! הם החליטו להשאיר את העיצוב המקורי והשתמשו במאפיינים שלו כדי ליצור קונספט. כך למשל, המסעדה של המלון נראית כמסדרון של תאי כלא כשבכל תא יש שולחן לסועדים והעיצוב נותר עם אבנים אדומות ומתכת. ממש מגניב לראות. בערב פועל שם בר יפה שהשם שלא, איך לא, Alibi...

 

טוב טוב הבנתי, אתם רוצים לדעת איפה נמצא האוכל הטעים. בסדר. עליי. בשביל זה אני פה.

 

יש לי שתי המלצות מדהימות, אחת לבוקר ואחת לערב. האחת לבוקר נקראת Theo's coxy corner . מדובר במקום קטן וחמים שמגיש ארוחות בוקר ביתיות, עם מאמות מקומיות שמגישות אותם בלבביות.

המקום הזה הוא מוסד של שנים בבוסטון. טעים טעים. מארוחת בוקר לארוחת ערב.

 

בבוסטון ישנו רובע איטלקי, או יותר נכון רחוב איטלקי עם המון מסעדות איטלקיות מצוינות, קצביות, מאפיות ועוד, על טהרת הסגנון האיטלקי (אירופה כבר אמרתי?) ביניהם בלטה לנו מסעדה אחת מאוד מיוחדת – 'ריסטורנטה לימונצ'לו'. מדובר במסעדה מצויינת עם אוכל איטלקי מהטובים שאכלתי, שירות מדהים והכול באירוח הביתי המפנק שרק איטלקים מכירים. הבעלים איטלקי אמיתי שמקבל כל אורח בעצמו ומושיב אותו לשולחן וממליץ לו על המנות שחושב שיתאימו לו.

 

לרגע שלא תחשבו שאשאיר אתכם נטללי קניות בטיול הזה שלכם ואשלח אתכם היישר לדאון טאון לאיזור הרחובות summer ו-Washington , איזור של כל הקניות הכי שוות. החל בפראימרק ואולנד נייבי ועד לבאת' אנד בודי וורקס ועוד... יחסית זול ובעיקר כיף.

אז עכשיו כשאני יודעת הרבה על העיר הזאת, שהספקתי אמנם לראות הרבה אבל עדיין לא הספקתי לראות כלום, אני יודעת שאני מאוד רוצה לחזור לשם ולגלות עוד! מבטיחה להמשיך לעדכן ולגלות לכם מקומות חדשים ושווים.

contact instagram