בוסטון - חלק א
feature image

בוסטון - חלק א

מכירים את זה שיש לכם דעה קדומה על דבר מסוים או מקום מסוים, אפילו לפני שהכרתם אותו או ביקרתם בו? 

אז לי הייתה דעה קדומה על בוסטון - חשבתי שהיא סתם עיר משעממת בארה"ב. נראית כמו כולם, עם גורדי שחקים ומתהדרת בשטאנץ המוכר, בגלל זה אף פעם לא בער לי להגיע לשם. אף פעם לא טרחתי לעבוד על זה שאקבל את היעד הזה, אף פעם לא הקדשתי לו מחשבה... ובכן, נראה לי שקצת טעיתי, כי שום דבר שחשבתי על העיר הזו לפני שהכרתי אותה לא היה נכון. לבוסטון הגענו בימים מושלמים, הטמפרטורות היו מדויקות להסתובבות בעיר, אם כי ירד גשם לפעמים, כי ככה זה בעונת המעבר שם לפני הקיץ.

 

אז מאיפה נתחיל? 

קודם כל בהפתעה שלי מאיך שבוסטון נראית. וואו. לזה לא ציפיתי. בוסטון פשוט נראית כאילו עקרו אותה באירופה והציבו אותה בארצות הברית - המבנים, האווירה, האוכל, הכול כל כך אירופאי. מדהים.

מכיוון שהיום הראשון היה ממש נעים ושטוף שמש החלטנו ללכת קצת ברגל. הגענו לפארק מדהים, שנקרא Boston common park. פארק יפהפה עם אגם קטן באמצע שגשר חוצה אותו. מושלם לפיקניק קטן או סתם קפה של בוקר.

 

משם המשכנו ברגל לרחוב מהמם בשם New bury, רחוב שמעוצב מדהים, אולי בזכות או בגלל החנויות היוקרתיות שיש בו. אנחנו לא כל כך יכולנו להרשות לעצמנו לרכוש באחת החנויות, אבל לגמרי היה נחמד להסתובב ולעשות קצת 'ווינדואו שופינג'.

יש ברחוב גם המון מסעדות ובתי קפה שממש נחמד לשבת בהם. אווירה אירופאית לכל דבר. מדהים.

 

התחנה הבאה שלנו הייתה הספרייה העירונית. כן כן, הספרייה העירונית. לא, זו לא כמו ספרייה בארץ, או כמו בית אריאלה (שכבודה שמור לה כמובן). מדובר במיצג ארכיטקטוני מטורף! מבנה ענק ומרהיב ביופיו שהכי כדאי פשוט ללכת בו לאיבוד, ואפשר לעשות את זה בקלות. מדובר באחת הספריות המרשימות והגדולות ביותר בארה"ב, היא מחזיקה ברשותה קרוב לתשעה מיליון ספרים ואוסף פרטי אומנות לא קטן בכלל. כל התענוג הזה אפילו לא עולה כסף וניתן להצטרף לאחד מהסיורים שהספרייה מארגנת לסיור בין כתליה. גם חינם וגם סופר מעניין.

 

בדרכנו חזרה למלון הבחנתי במשהו מוזר, כלי רכב שנראה בדיוק כמו סירה, אבל נוסע לו בכביש, הבחנתי אמנם שזה אוטובוס תיירים שכזה אבל אז גיליתי את מטרת העיצוב המיוחד - הכלי הזה הוא גם רכב וגם סירה! אמיתי!

הוא מוציא סיורי תיירים בעיר וכאשר הוא מגיע לנהר הוא נכנס אליו והופך לסירה! ממש רציתי לקחת כזה סיור אבך אף אחד מהצוות שהיה איתי לא זרם.. אז פליז אם אתם נוסעים תעשו את זה בשבילי :)

ובכן, למדתי לקח מאוד חשוב מהביקור בעיר הזאת - לא לשפוט משהו לפני שפגשתם, חוויתם או הכרתם, כי אפשר בטעות לפספס ככה המון דברים טובים. זה היה רק היום הראשון שלי בבוסטון ועוד המון דברים לספר עליה ולעשות. אז רק תתארו לכם מה הולך להיות בהמשך.

 

לקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב בבוסטון >>

 

 

contact instagram