לפני הכריסמס
feature image

לפני הכריסמס

השבועות שלפני הכריסמס הם השבועות הכי יפים ושווים שיש: הערים לובשות נורות צבעוניות, העצים מתקשטים לכבוד החג ומוזיקת כריסמס מושמעת בכל החנויות. ואם כבר מדברים על חנויות, אז הסיילים מתחילים והקניות הופכות לשוות ביותר!

 

בכל מקום אליו תגיעו בעולם יוצב עץ חג המולד המסורתי בכל פינה, והעצים מקושטים להפליא בנורות צבעוניות וקישוטים מיוחדים. בכל קניון אליו מגיעים בכדי לערוך קניות לקראת החג, מוצב סנטה קלאוס במן עמדה שכזו, על מזחלת מפוארת כמיטב המסורת, כשסביבו מתנות ארוזות והעוזרים הקטנטנים שלו. בתור ארוך לפניו עומדים הורים עם ילדיהם המחכים לתמונה השנתית על ברכיו של סנטה, תוך כדי שהם מספרים לו מה היו רוצים לקבל כמתנה לחג.

 

במקומות הקרים כבר פועלים משטחי החלקה על הקרח שהכינו במיוחד לקראת החורף עם עמדות השכרת מחלקיים. כולם יאמרו בפה מלא שזו חוויה קסומה לילדים ומבוגרים כאחד. גם אם קור אימים בחוץ, הלב מתחמם מאושר כשמחליקים על המשטח הקפוא ומרגישים שוב כמו שהיינו ילדים.

undefined

 

המוזיקה החגיגית של מזמורי חג המולד המפורסמים מתנגנת ברקע בכל מקום: במסעדות, בחנויות, בתחנות הרכבת, בלובי המלונות ואפילו בצלילי ההמתנה הטלפוניים. הסיילים מתחילים להיות אטרקטיביים יותר ויותר ככל שמתקרבים ל-24.12 כשהשיא כמובן, הוא בבוקר אותו היום. האווירה בכל עיר שהייתי בה לפני הכריסמס הופכת קסומה יותר וחגיגית יותר, כאילו אנשים נהיים לרגע יותר טובים, הרבה יותר רגועים ובעיקר יותר שמחים. קשה שלא לשים לב שעוד רגע מגיע הכריסמס, אז אם יוצא לכם לכו ותספגו קצת אווירה. אז מה אם קצת קר בחוץ ואז מה אם יורד שלג.

 

אין כמו רגע הדלקת האור בעץ ברוקפלר סנטר בניו יורק או משטח ההחלקה על הקרח בלב טורנטו, או אווירת הכריסמס היפהפייה בפריז. כל העיר והקסם שלה, כל עיר ואיך שהיא מקבלת את החג. ואני? אני בקרוב אספר לכם איך זה נראה רגע לפני בניו יורק ואיך זה מרגיש בטורנוטו. האמת, אני קצת מתרגשת :)

contact instagram