אמסטרדם
feature image

אמסטרדם

שנים שאני רוצה לנסוע לאמסטרדם. אחד החברים הכי טובים שלי גר שם ואני כל הזמן אומרת לעצמי שאני אקח כמה ימי חופש ואסע אליו, אבל זה טרם קרה. אנחנו אומנם טסים לאמסטרדם אבל אין לנו שם שהיות בכלל. או כמעט בכלל... כי כשקיבלתי טלפון שאומר לי שהקוויקי שלי לאמסטרדם הפך להיות וויקאנד לא יכולתי להפסיק לקפוץ מרוב אושר!

 

כמובן שבאותו הרגע טלפונים נעשו, אסאמסים נשלחו ותכניות נרקמו ל-24 שעות שיש לי לבלות באמסטרדם.

לא יכולה לומר מתי הייתה הפעם האחרונה שכל כך שמחתי לנסוע לאמסטרדם. בדרך כלל זו טיסה לא פשוטה, היא מאוד ארוכה ומתישה, אבל הפעם היא עברה לי בשניות.

 

בקלילות בה עברה הטיסה, התארגנתי ויצאתי מהמלון כדי לפגוש את החברים שלי. אני חושבת שכבר אמרתי את זה פעם ואני לגמרי עומדת מאחורי הדברים שלי - אין כמו להסתובב עם מקומי, רק ככה מכירים את המקומות שלעולם לא היית מגיע אליהם אלמלא היית איתו.

 

אז כמובן שבשביל החוויה האמסטרדמית שכרתי אופניים. זה אמצעי התחבורה המאוד נפוץ במרכז העיר. ישנן עמדות בכל העיר בהן ניתן לשכור אופניים בכמה יורואים בודדים ליום. ככל שלוקחים את אופניים ליותר זמן קח התשלום ליום קטן.

 

אטרקציה אחת חשובה, שבתור יהודיה וישראלית הרגשתי שאני חייבת לראות, היא כמובן בית אנה פרנק. את הכרטיסים הזמנו מראש באינטרנט וכך כדאי שגם אתם תעשו אם אתם מגיעים לשם, כיוון שהתור הוא ארוך ביותר וכך תוכלו לדלג עליו. עלות הכרטיס היא 9 יורו למבוגר, לילדים פחות.

הביקור בבית אנה פרנק מאוד מרגש, בייחוד למי שקרא את היומנים. החדרים שומרו ונראים ממש כאילו אנחנו בתקופה ההיא. מרגש להסתובב בחדרי הבית ולראות את כל מה שאנה כתבה עליו ולהבין טיפה מה שחוותה. ביקור חובה.

 

לא יודעת אם זה פרט שידעתם עליי, אבל האוכל האהוב עליי עוד מילדות, הוא צ'יפס. כן, אני יודעת, ג'אנק... אבל בכל זאת... ואיזה מזל שבמקרה מנת הדגל של אמסטרדם והולנד, המנה שהכי מזוהה איתם, היא-צ'יפס!

אז כמובן שהשלב הבא הוא ללכת למקום שבו מגישים את הצ'יפס הכי טעים באמסטרדם.

Vleminckx Sausmeesters הנמצא בכתובת Voetboogstraat 31 זהו דוכן צ'יפס קטן וכמעט נסתר, המגיש את הצ'יפס בצורה הקלאסית והמסורתית של קונוס. מטבלי המיונז שם פשוט חלומיים והצ'יפס עצמו באמת, הכי טוב שאי פעם אכלתי. היו צריכים לגרור אותי משם בכוח אחרי שאכלתי שתי מנות ולא רציתי להפסיק...

 

את המשך היום פשוט בילינו בשיטוטים בעיר, הצטלמנו ליד הנהרות הזורמים, נסענו באופניים ברחוב החלונות האדומים (חייבים) ופשוט נהנינו מהעיר המדהימה הזאת.

 

בערב יצאנו לבר קטן וחמוד שנמצא בבית סירה על המים ונקרא BARKO. אוכל ונשנושים מעולים ולא יקרים ואם באים בערב הנכון אפשר גם ליהנות מהופעות חיות ממש מגניבות.

 

אז סופסוף זה קרה, הגעתי לאמסטרדם.

האמת, לא הספיק לי... אני צריכה עוד, חייבת עוד!

מבטיחה לקחת כמה ימי חופש ולנסוע שוב...

 

לקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב בהולנד >>

 

 

contact instagram