ראש השנה הסיני
feature image

ראש השנה הסיני בהחלט נשמע כמשהו מושך, מאורע שחייבים לראות, חוויה שחייבים לחוות... אבל אל תתנו למיוחדות הזו להטעות אתכם, אל תתנו למחירים הנמוכים של הטיסות בתאריכים הללו למשוך אתכם... כי תנו לי לספר לכם שזה הזמן הכי עמוס בבייג'ינג בשנה. כולם מגיעים לעיר לבקר את המשפחה, הכבישים פקוקים כל הזמן, זמני הגעה ממקום למקום מתארכים פי שלוש ואפילו פי ארבע, שלא נדבר על לנסות לתפוס מונית שזה כמעט בלתי אפשרי.

 

כל מוקדי התיירות-מקדשים, חומה הסינית מלאים באנשים וצפוף בטירוף. אבל הכי מבאס, זה שהכול סגור - מסעדות, ברים, חנויות, שווקים. הכול סגור. אז לפני שאתם נוסעים לבייג'ינג תוודאו שזה לא ראש השנה הסיני (מתישהו בין סוף ינואר לסוף פברואר, משתנה משנה לשנה).

 

אז לכם אולי יש את זכות הבחירה אם לנסוע או לא, לי לא הייתה... אז נסענו לבייג'ינג בראש השנה הסיני. החלק הנחמד של הסיפור הזה הוא שהטיסה לא הייתה מלאה בכלל, כמעט חצי ריקה, מה שכמובן הקל לחלוטין על העבודה שלנו, שזה תמיד נחמד מאוד. 

 

הגענו למלון ואכן הכול היה סגור, כל המסעדות שמסביב, נאלצנו לאכול ברום סרוויס של המלון ולשבת בכיף שלנו בלובי. שם התחלנו לחשוב מה עושים כשאין מה לעשות והגענו להחלטה פה אחד - נוסעים לעיר הקרח.

 

כשעה וחצי נסיעה מבייג'ינג ישנה גווילין הקטנה. גווילין הוא מקום מדהים בכל ימות השנה, בקיץ הנופים מרהיבים והטיולים שם פשוט מהממים ובחורף הכול קפוא. אבל לא סתם קפוא, קפוא בסטייל. הכניסה לעיר הקרח היא חינם, מגיעים אליה תיירים מכל העולם וזהו מוקד עליה לרגל ללא מעט מקומיים שרואים בה אטרקציה מרגשת לכל המשפחה. אני ממליצה לכם להגיע לקראת ערב, משהו כמו שעה וקצת לפני השקיעה, כדי שתוכלו לחזות בפלא הזה גם ביום וגם בלילה.

 

המקום מלא פסלי קרח מעוצבים ומיוחדים מוארים באורות צבעוניים. מדהים לחשוב שיד אדם אחראית לדבר הזה. מפסל חמוד של ברווז צהוב שבכלל לא נראה כאילו הוא מקרח ועד למיצג מטורף של רקדים מקרח שנראה כאילו הם זזים עם משחק האורות. אבל הדבר האהוב עליי בכל המקום הזה הוא מפל אחד, שנמצא ממש בסוף עיר הקרח, צריך ללכת עד הסוף ואי אפשר לפספס אותו. המפל הזה פשוט קפא וזה נראה כמו נטיפי קרח ענקיים ולבנים שקשה להבין ולתפוס שהיו פעם מפל. גם שם השכילו ויצרו דמות גולש מקרח שנראית גולשת על המפל. פשוט מרהיב!

 

מעיר הקרח הזאת יצאנו בלי הרבה תחושה בקצות האצבעות, בידיים וברגליים... חלמנו להגיע למקלחת חמה שתפשיר אותנו, אבל הסכמנו פה אחד שלא היינו מוותרים על החוויה הזו. היה שווה כל רגע. אחרי יום כבר נפתחו חלק מהמסעדות ומהשווקים אז לא היינו לגמרי באפס מעשה. ונכון שתמיד כיף להגיע לבייג'ינג, אבל בפעם הבאה אולי לא בראש השנה הסיני.

contact instagram