לונדון חלק 2
feature image

אסוציאציה ראשונה שעולה לי לראש כשאומרים אנגליה זו משפחת המלוכה. לא סתם אני אובססיבית לכל הסדרות והסרטים בנושא. פשוט מרתק. היסטוריה עשירה, תככים, מזימות, כסף, תכשיטים, נסיכות ומלכה אם אחת. גם התסריטאי הטוב ביותר לא יכול היה לכתוב את המציאות המטורפת הזו והסיפורים הללו. אז כמובן הדבר ראשון שרציתי לראות כשהגעתי ללונדון זה את ארמון בקינגהם.
ציפיתי לגלאם, ציפיתי לתרועות ומזמורים, ציפיתי לכוסות שמפנייה שמחכות בכניסה ככיבוד לכל אורח שמגיע, בקיצור ציפיתי לאבק כוכבים!


מה שלא ציפיתי לו זו האכזבה המטורפת שאחזה בי כשהגעתי למקום. בניין, לכל היותר מפואר כמו בניין עירייה בעיר בינונית, רחבת חצץ מפרידה בנינו לבין הכניסה לארמון (אם אפשר לקרוא לו ככה) גדר חוצץ וכמה שומרים חמודים בתפקיד חייהם.


התפלאתי על אליזבת', חשבתי שיש שם הרבה יותר סטייל..


אבל האמת, זה משהו שחייבים לראות, לפחות פעם אחת. וגם חילופי המשמרות שם לגמרי שוות את הביקור. החלפת המשמרות מתרחשת ב-11:00 בבוקר בכל יום, אך רצוי לבדוק באינטרנט אם יש שינויים מיוחדים בשעות לפני שהולכים. אני ממליצה מאוד להגיע מוקדם כדי לתפוס מקום טוב ממש על הגדר - ככה רואים הכי טוב.


קחו אוטובוס או רכבת שמגיעים לגרין פארק ומשם לכו קצת ברגל עד הארמון ואחרי שסיימתם עם הפרק המלכותי בחייכם, לכו לטייל קצת ברגל באזור. אזור נחמד ביותר ופארק מהמם!


אנחנו הלכנו ברגל בשדרת הקונסוליות והגענו לכנסייה יפיפייה שנקראת 'סיינט מרטינז', והדבר הכי מגניב בה, פרט לעובדה שיפה שם לאללה, זו העובדה שכמה פעמים בשבוע מתקיימות שם הופעות חיות של מוזיקה קלאסית בתשלום ממש סמלי וזה פשוט מדהים.


וככה לקראת סיום, אחרי שעשינו קניות ברחוב אוקספורד המפורסם ונשארו לנו ממש שעתיים עד שתולשים אותנו מהעיר המיוחדת הזאת היינו חייבות לנשנש משהו, או יותר נכון לטרוף.


בשלב הזה גיליתי את אחת המסעדות ההודיות הכי טובות שאכלתי בהן, ואוכל הודי הוא בהחלט אחד האהובים עליי. אז כשאתם שם, אל תפספסו את רשת המסעדות- DISHOOM'', ניתן למצוא סניף בכל רחבי לונדון ותאמינו לי זה שווה את זה.


אז אפילו שטיילנו המון והיה לנו הספק מכובד ביותר, יש כל כך הרבה דברים שלא הספקנו לעשות, כמו ללכת לתחנת הרכבת עם הרציף של הארי פוטר, לראות משחק כדורגל או טניס ועוד ועוד ועוד.. אין ספק שלונדון לגמרי מחכה לי ויותר חשוב מזה, אני מחכה לה.

contact instagram