הוואי - חלק 1
feature image

הוואי - חלק 1

מרגיש לי שבשנים האחרונות אני בתוכנית מטורפת להגשמת חלומות, בכל הנוגע לפחות להגעה ליעדים בעולם.. אני יודעת שזה נשמע קצת כמו קלישאה חוזרת הסיפור הזה, אבל זה על אמת, עמוק מתוך הלב. עוד חלום נמחק מהרשימה שלי בזמן האחרון - להגיע להוואי. החופשה האולטימטיבית של שמש, חוף וטיולים מהממים עם נופים שאין באף מקום.

 

היו לנו בסה"כ, עם קיצוצים מפה ומשם, ארבעה ימים נטו. אני יודעת שאומרים שחופשה בהוואי זו חופשה מאוד יקרה, ובכן, הוואי יכולה להיות סופר זולה ומשתלמת אם יודעים לתכנן אותה נכון. נסענו ארבעה אנשים (מה שצמצם משמעותית את ההוצאות) ושכרנו דירה קטנה עם שתי מיטות זוגיות במרכז הונלולו, 10 דק' הליכה מהחוף המפורסם וואיקיקי.

 

הדבר הראשון כמובן שהלכתי לעשות זה לבדוק מה מצב הים ואיך הגלים בימים הקרובים. גיליתי חוף מדהים, ענק ויפהפה עם עשרות רבות של גולשים בתוך המים. גולשים מתחילים וגולשים מתקדמים יותר. על כל רצועת החוף פרוסים בתי ספר לגלישה והשכרת גלשנים. שיעור פרטי או קבוצתי עולה בסביבות 70 דולר לאדם. השכרת גלשן עולה כ-15 דולר לשעה ואם באים לפני השעה שמונה אז באותו המחיר משכירים לשעתיים או שלוש(!) גם סופר משתלם וגם אין המון אנשים בתוך המים. החלק הכל כך מדהים בחוף הזה ובגלישה בהוואי בכלל, הוא שלכולם יש מקום, לא רק פיזי, אלא גם פרגון של הגולשים במים. הם יעזרו, יתנו טיפים ויפרגנו לך לתפוס גל לפניהם. פשוט כיף גדול.

 

את היום הראשון התחלתי בסשן של 3 שעות במים, בזמן שהחברים שלי עדיין ישנים להם בדירה שלנו... קסם! לא הייתי מסוגלת לצאת מהמים. בהוואי כדאי מאוד לשכור רכב, העלויות ממש לא יקרות, הדלק זול וההתניידות הופכת קלה ומשתלמת יותר, כך אפשר לטייל בכל רחבי האי אוהאו.

 

אז לקחנו את הרכב ונסענו ל- Diamond Head. זהו הר געש כבוי שצורתו מזכירה את קצהו של היהלום ולכן קראו לו כך. המסלול הוא מסלול הליכה לא ארוך במיוחד אבל הוא בעליה ויש הרבה מדרגות בעיקר. לא כ"כ קל אבל משפחות עם ילדים צולחות אותו בהצלחה רבה וכשמגיעים למעלה מבינים שזה היה שווה את הכול כי יופי כזה לא מוצאים בכל מקום בעולם. הכניסה והחניה כמובן ללא תשלום, כמו הרבה מהאתרים המיוחדים שבאי אוהאו, והנסיעה לשם קלה וקצרה (כ-20 דקות בלבד).

 

את היום סיימנו בחוף הים עד ששקעה עלינו השמש. חוץ מלספוג קרניים מלטפות, ספגנו גם אווירת צ'יל אמיתית של רוגע ושלווה כמו שהוואי יודעת, ותכננו את הימים הבאים שלנו באי הקסום הזה.

contact instagram