ארמון הקיץ - בייג'ינג
feature image

ארמון הקיץ - בייג'ינג

לא משנה כמה פעמים אגיע לבייג'ין, לא משנה לכמה זמן, לא משנה כמה מקומות אראה וכמה אשקיע בלהכיר את העיר ואת התרבות הסינית אני עדיין לא מכירה ויודעת אפילו רבע...

אינספור מקומות מיוחדים לעם הסיני, אינספור מקדשים ומקומות ציון היסטוריים. וזה מה שאני כל כך אוהבת בעיר הזאת, אף פעם לא משעמם לי שם, האטרקציות לא מסתיימות לעולם, תמיד יש משהו חדש לראות.

 

יש דיילים שמואסים בהגעה לאותו יעד הרבה פעמים ומעדיפים לצאת ממנו להגיע ליעדים חדשים. שלא תחשבו, גם אני אוהבת להכיר מקומות חדשים, אבל אני אומרת גם שבא לי להכיר ממש את המקום שאליו אני מגיעה ושיש כל כך הרבה מה לראות לפני שמשנים יעד.

 

אין על ההרגשה הזאת של לגלות פינות חדשות במקומות שהיית בהם כבר המון פעמים. אין כמו להפוך מקום למגרש הביתי שלך ולהרגיש שאתה מכיר הכול.

אז בעוד אחד מהביקורים שלי בבייג'ין, לא נפלתי לעוד שהיית קניות בשווקים המפתים, אלא הלכתי לצרוך תרבות ולהכיר את ארמון הקיץ.

לא אשקר ואומר שלא היה קשה לקום מהבריכה המפנקת בחום היוקד ולצאת מהמלון, אבל הצלחנו להתגבר. שמנו פעמינו לעבר תחנת הסאבוויי הקרובה למלון.

 

חייבת מילה קטנה על מערכת הרכבות התחתיות של בייג'ין. וואו. זהו בגדול. הדיוק הסיני, הניקיון הסדר שיש בקווים מדהים. הכול ברור ומסודר ואפשר להתמצא ברכבת גם אם מעולם לא הייתם בסין וגם אם אתם לא יודעים מילה בסינית...

נחזור לארמון - לאחר כחצי שעה נסיעה ברכבת התחתית הגענו למתחם ארמון הקיץ. כמו בכל אתר תיירותי בבייג'ין הכניסה בתשלום, אבל באמת לא משמעותי. בסביבות ה-30 שקלים.

נכנסים דרך גן ענק ורחב ידיים, ירוק ומרענן. כשנכנסים קצת פנימה יותר מגיעים לאגם קונמינג שמהווה כשני שליש משטחו של ארמון הקיץ.

 

נעצור רגע כדי לספר קצת על למה הקימו את הארמון הזה. כידוע סין היא ארץ בה שלטו קיסרים. וכידוע בייג'ין בקיץ היא אחת הערים החמות ביותר. מה עשו הקיסרים כדי להצטנן מהחום בקיץ? בנו להם ולכל יושבי העיר האסורה ארמון בגובה רב אשר ירחיק אותם מהחום. אומרים אגב, שאחרי שנטשו את הארמון הגיעה קיסרית אחת שבנתה אותו מחדש מכספים שהיו מיועדים להקמת חיל הים... עד כדי כך זה היה חשוב להם! כהבעת סמליות היא ביקשה שיבנו ספינת שיש הניצבת על שפת האגם...

 

אז נחזור לארמון, בכדי להגיע לארמון אפשר לעלות על ספינה ובתוך כעשר דקות להגיע לפתח המדרגות המובילות לארמון, אבל אנחנו העדפנו ללכת קצת ברגל על שפת האגם ולהגיע לארמון בכוחות עצמנו.

בארמון עצמו יש המון דברים לראות, החל מהמסדרון הארוך, 700 מטרים המכוסה בתמונות מכל מיני תקופות. ישנו גן גדול ויפה אשר במרכזו יש תיאטרון מקסים בין שלוש קומות. וכמו בכל אתר תיירותי ישנם מן ביתנים סגורים המציגים בתוכם חפצים מקוריים מתקופת הקיסרים.

 

אומרים שארמון הקיץ הוא אחד המקומות היפים בבייג'ין והם צודקים ובאמת כדאי להקדיש כמעט יום שלם לטייל בו. אבל כשזה קשור בלברוח מהחום של השמש היוקדת, אני מעדיפה מזגן בבית, או לצלול למי הים...

contact instagram